1995/96 | Prva liga BiH | 21. kolo
02.05.1996. | 16:00
Grbavica | Posjeta: 20.000

1:1

Bio je to prvi fudbalski susret na ovom stadionu nakon pune četiri godine, a ovaj historijski meč uveličalo je 20.000 bordo i plavih navijača koji su ispunili tribine do posljednjeg mjesta. Početni udarac na meču izveo je predsjednik Predsjedništva BiH, Alija Izetbegović.

Na tribinama je vladao istinski spektakl, dok je sama utakmica bila u drugom planu, a jedan od razloga bio je i loš teren koji je dodatno otežavao posao fudbalerima oba tima. Željezničar je bolje otvorio susret te u 33. minuti stigao do vodstva. Admir Adžem je izveo slobodan udarac sa preko 30 metara, Mirsad Dedić kratko odbija loptu koju u gol posprema Bulend Biščević za vodstvo Željezničara. Sarajevo se u drugom poluvremenu budi i zasluženo stiže do izjednačenja. Igrao se 57. minut kada lijepu akciju Čenana, Gogalića i Granova, efektnim pogotkom u gol pretvara Dženan Uščuplić za konačnih 1:1.