15.04.1962. | 16:15
Gradski stadion | Posjeta: 9.000
Novi Sad

3:3

Sarajevo je na uvijek neugodno gostovanje u Novi Sad otputovalo sa sjajnom serijom od pet utakmica bez poraza te se potajno nadalo da će ovaj niz nastaviti i na stadionu Vojvodine. Tim Ratomira Čabrića je odlično otvorio susret, te u 22. minuti prvi stigao do vodstva. Ivica Petković je uposlio Zijada Arsnalagića koji sa desetak metara preciznim udarcem pogađa mrežu Vereša. Samo deset minuta kasnije Takač donosi poravnanje svom timu, što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličan razvoj situacije. Igrao se 60. minut kada je Ivica Petković sam sebi stvorio šansu, a potom i majstorski pogodio za novo vodstvo Sarajeva. Ovog puta, Novosađanima je trebalo samo sedam minuta da vrate rezultat u egal, a strijelac je bio Bena. Sedam minuta prije kraja susreta, dvojac Arslanagić-Petković kreirao je novi pogodak. Petković je ponovo u ulozi asistenta, a Zijad Arslanagić postigao gol za 3:2. Činilo se u tom trenutku da bi Sarajevo moglo ostvariti pobjedu, ali je Vojvodina dvije minute kasnije po treći put izjednačila rezultat. Strijelac za konačnih 3:3 bio je još jednom Takač, ovaj put iz slobodnog udarca.