Seravale

1:2

Sarajevo

Izvještaj

U znak sjećanja na žrtve srebreničkog genocida, Sarajevo je po prvi put u svojoj historiji nastupilo u crnoj opremi, koja je posebno izrađena za ovu utakmicu.

Prvi meč na Koševu, odigran sedam dana ranije, završio je minimalnom pobjedom bordo tima, a nakon samo dvije minute igre u revanšu Sarajevo je stiglo do vodstva. Slobodan udarac sa 20 metara efektnim udracem u gol je pretvorio Anes Haurdić za 0:1. U 28. minuti uslijedio je šok za navijače Sarajeva jer Morelli koristi grešku odbrane, a potom i nespretnu reakciju Bandovića i pogađa za 1:1. Kada se činilo da će se tim rezultatom otići na odmor, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Ognjen Todorović preciznim udarcem sa dvadesetak metara trese mrežu domaćina i postavlja konačnih 1:2.

Sarajevo se tako sa ukupnih 3:1, teže nego što se očekivalo, plasiralo u drugo pretkolo UEFA Evropske lige, gdje je snage odmjerilo sa albanskim predstavnikom Kukesijem.