06.04.2005. | 15:00
SRC Slavija | Posjeta: 5.000
Istočno Sarajevo

0:2

Voljom žrijeba odlučeno je da posljednja prepreka bordo timu uoči finala Kupa BiH budu komšije iz Istočnog Sarajeva. Husref Musemić je još prije utakmice najavio ofanzivnu igru Sarajeva, sa ciljem da već u prvoj utakmici ostvari rezultatsku prednost. I upravo tako se Sarajevo i postavilo u ovom meču. Nošeno podrškom oko 2.000 svojih vatrenih navijača, Sarajevo je odlično otvorilo susret i u 27. minuti stiglo do vodstva. Amar Ferhatović je izveo korner sa desne strane i pronašao usamljenog Muhidina Zukića koji pogađa za 0:1 i veliko slavlje na tribinama.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a bordo tim se u nastavku opredijelio na nešto defanzivniju igru, te su iz kontra napada ugrožavali gol domaćina. Upravo iz jedne takve akcije, Sarajevo je u 76. minuti stiglo do još jednog pogotka. Edin Pehlić je idealno pronaša Samira Šarića na lijevoj strani, a ovaj preciznim upošljava Emira Obuću koji trese mrežu Slavije za konačnih 0:2.

Sarajevo je tako uspjelo ostvariti veliku prednost uoči revanša na Koševu koji je bio na rasporedu sedam dana kasnije.