1999/00 | Premijer liga BiH | 10. kolo
17.10.1999. | 14:30
Koševo | Posjeta: 2.000

3:0

Nakon sjajnog otvaranja sezone, do izražaja je došlo neiskustvo mladog tima koji u periodu između sedmog i devetog kola osvaja samo jedan od maksimalnih devet bodova. Serijom od tri meča bez pobjede, Sarajevo je skliznulo do osmog mjesta na tabeli, a loš niz prekinut je u desetom kolu, kada je na Koševu gostovala Budućnost.

Sarajevo je odlično otvorilo susret, a već u trećoj minuti Alen Škoro je sjajno uposlio Smaju Mahmutovića koji pogađa za vodstvo bordo tima. Pola sata kasnije prednost je udvostručena. Amar Ferhatović je uposlio Edina Šaranovića koji sa deset metara pogađa mrežu gostiju za konačan rezultat prvog poluvremena.

Potvrda pobjede stigla je u 88. minuti kada Albin Pelak lijepo prolazi kroz odbranu gostiju, te odigrava za Nedima Jusufbegovića kojem nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu za konačnih 3:0.

Pobjedom nad Budućnosti, Sarajevo je stiglo do četvrtog mjesta, te je u mnogo boljem raspoloženju dočekalo 74. gradski derbi protiv Željezničara.