Sarajevo

Sarajevo

4:2

Izvještaj

Finale prvog Kupa sarajevske regije donijelo je duel vječitih rivala, Sarajeva i Željezničara. Nakon što su oba tima očekivano savladala prve tri prepreke, njihov direktni duel je trebao odlučivati o tome koji će klub biti predstavnik Fudbalskog saveza Sarajeva u završnici prvog izdanja Kupa RBiH.

Prvi derbi na Koševu, nakon tri i po godine, obilježile su nesvakidašnje situacije. Sam početak meča ometali su snajperski hici sa okolnih brda, a nakon kraćeg prekida meč je nastavljen.

Sarajevo je mnogo bolje otvorilo susret te već u 13. minuti stiglo do vodstva. Elmir Behlulovic je iskoristio centaršut sa desne strane i preciznim udarcem glavom matirao Gušu za 1:0. Dvanaest minuta kasnije bordo tim stiže do novog pogotka, a ovog puta nakon brzog kontra napada, pogađa Elvir Baljiç. Isti igrač je u 33. minuti postigao svoj drugi pogodak na meču. Prethodno je Senad Repuh izborio prekršaj na ivici šesnaesterca, kojeg Baljić prelijepim pogotkom pretvara u pogodak za konačan rezultat prvog poluvremena.

Visoko vodstvo je opustilo fudbalere Sarajeva, što koriste plavi sa Grbavice, te u 50. minuti preko Jahića smanjuju na 3:1. Od 63. minute obje ekipe su ostale sa 10 igrača na terenu, nakon što je sudija Lindov, zbog međusobnog koškanja, iz igre isključio Senada Repuha i Nijaza Brkovića. U takvoj situaciji se bolje snalaze fudbaleri Željezničara, te samo četiri minute kasnije preko Šopovića dolaze do 3:2 i u potpunosti se vraćaju u susret.

U posljednjih 20 minuta susreta Željezničar je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je odbrana Sarajeva bez većih poteškoća otklonila sve opasnosti od svog gola. Konačna potvrda pobjede stigla je u 89. minuti, kada Behlulović koristi novi sjajan centaršut i još jednom matira Gušu za konačnih 4:2.

Sarajevo je tako stiglo do trofeja u prvom izdanju Kupa sarajevske regije čime je obezbijedilo i plasman u četvrtfinale Kupa RBiH.