1994 | Kup Sarajevske regije | Polufinale
20.10.1994. | 13:00
Koševo | Posjeta:

6:0

Nakon što je bez većih problema u prva dva kola eliminisalo Partizan i Old Stars, Sarajevo se u polufinalu sastalo sa Vratnikom. Bordo tim je očekivano preuzeo ulogu favorita, a obzirom da je u prvom polufinalnom meču Željezničar savladao Olimpik, jasno je bilo da će u slučaju trijumfa Sarajeva, finalni meč donijeti prvi derbi vječitih rivala na Koševu, nakon tri i po godine.

Izabranici Fuada Muzurovića su odlično otvorili susret, te praktično već u prvih 10 minuta riješili sve dileme oko pobjednika. Samo pet minuta igre bilo je dovoljno Elviru Baljiću da dovede Sarajevo u vodstvo od 2:0, da bi pogotkom u 8. minuti Azrudin Valentic povisio na 3:0. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Elmir Behlulović u 38. minuti, kada pogađa za 4:0.

Početak drugog poluvremena donio je nešto mirniju igru, a onda Sarajevo u 68. minuti stiže do novog pogotka, ovog puta preko rezerviste Nermina Gogalića koji pogađa za 5:0. Konačan rezultat postavio je Elvir Baljić deset minuta kasnije, koji je tako kompletirao svoj het-trik i potvrdio epitet najboljeg igrača utakmice.