1994 | Kup Sarajevske regije | Osmina finala
Sarajevo

Sarajevo

7:1

Izvještaj

Nakon što je uspješno okončano prvo Prvenstvo Republike Bosne i Hercegovine, u oktobru 1994. godine počele su borbe za prvo izdanje Kupa RBiH kroz takmičenje po regijama. Sarajevo je startalo od osmine finala Kupa sarajevske regije, a prvi protivnik našeg tima bio je Partizan.

Svi susreti Kupa sarajevske regije su se igrali na Koševu, a za Sarajevo je to bio prvi takmičarski meč na svom stadionu nakon marta 1992. godine. Prvih 20 minuta igre nije donijelo mnogo uzbuđenja, a onda je Sarajevo ubacilo u brzinu više i na krilima Baljića i Behlulovića, do odlaska na odmor riješilo pitanje četvrtfinaliste. Otpor Partizana slomio je Elvir Baljić u 21. minuti, a samo pet minuta kasnije Elmir Behlulović pogađa za 2:0. Behlulović je do poluvremena još dva puta matirao golmana Čengića i tako kompletirao svoj het trik.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo deset minuta igre Azrudin Valentić pogađa za 5:0. Partizan je u 65. minuti smanjio prednost, golom Šabića sa bijele tačke, ali je samo dvije minute kasnije Senad Repuh vratio pet golova prednosti bordo timu. Konačnih 7:1 postavio je Valentić svojim drugim pogotkom u 76. minuti susreta.

Sarajevo je tako opravdalo ulogu favorita u ovom meču i zasluženo se plasiralo u četvrtfinale Kupa sarajevske regije.