15.03.1992. | 14:30
Koševo | Posjeta: 2.000

3:1

Mart 1992. godine, fudbal u glavnom gradu BiH je lagano padao u drugi plan. Sarajevo se nakon dugo godina borilo za izlazak na evropsku scenu, a za navijače bordo tima to je bila možda i jedina utjeha za sva dešavanja u Bosni i Hercegovini.

Tim sa Koševa je u 23. kolu dočekao niški Radnički, a sve osim pobjede značilo je udaljavanje od četvrte pozicije koja je vodila u Kup UEFA. Izabranici Fuada Muzurovića su od prve minute krenuli ofanzivno, a takav pristup se isplatio već u 5. minuti kada Ibrahim Duro bježi odbrani gostiju, a potom preciznim pasom pronalazi Igora Lazica koji pogađa za 1:0. Vodeći gol je opustio domaće igrače, što koriste gosti i u 35. minuti preko Jakšića dolaze do izjednačenja. Krilni igrač gostiju je iskoristio nesporazum golmana Jakovljevića i Gece i pogodio za izjednačenje.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon neizvjesnosti na startu drugog dijela, Sarajevo je za samo dvije minute riješilo pitanje pobjednika. Najprije je u 59. minuti Ismet Mulavdic sjajno primio loptu Sretka Vuksanovica i pogodio za 2:1, da bi već u narednoj minuti Miloš Nedić pogodio za 3:1. Najbolji strijelac bordo tima je najprije izborio jedanaesterac, a potom ga i realizovao.

Sarajevo je tako stiglo do važne pobjede, te je na najbolji način iskoristilo poraz OFK Beograda u gradskom derbiju sa Crvenom zvezdom i bodovno se izjednačilo sa plavo-bijelima na četvrtom mjestu.