1991/92 | Prva savezna liga | 5. kolo
08.09.1991. | 19:30
Koševo | Posjeta: 1.500

2:1

Nakon što je u prva četiri kola osvojio samo dva boda, tim Fuada Muzurovića u meču sa Vojvodinom nije imao pravo na kiks. Sarajevo je odlično otvorilo susret, a već u četvrtoj minuti Srđan Slagalo se najbolje snalazi u jednoj gužvi pred golom Novosađana i pogađa za 1:0. Vodeći gol je opustio fudbalere u bordo dresovima što koriste gosti, te preko Vukova u 11. minuti vraćaju stvari na početak.

Mogla je Vojvodina stići i do potpunog preokreta u 25. minuti. Beogradski sudija Grujica Tomić pokazao je na bijelu tačku, nakon što je prethodno Raičković u svom šesnaestercu oborio napadača gostiju Puhalaka. Loptu je na bijelu tačku namjestio Samardžić, a njegov udarac zaustavlja Ante Jakovljević. Odbranjeni jedanaesterac dao je krila svojim domaćim igračima koji su krenuli još jače prema golu Brzakovića. Trenutak odluke dogodio se u 43. minuti susreta. Šarćević je u svom šesnaestercu oborio Senada Lupića, što je sudija Tomić okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Siguran sa penala bio je Dejan Raičković, koji pogađa za 2:1 i tako donosi Sarajevu drugu pobjedu u sezoni.