25.02.1990. | 14:00
Koševo | Posjeta: 20.000

1:2

Drugo kolo proljetnog dijela donijelo je derbi sa Partizanom. Za ekipu Sarajeva bodovi u ovom meču su bili od velike važnosti u borbi za opstanak u Prvoj ligi.

Partizan je bolje otvorio meč, a svoju inicijativu krunisali su u 41. minuti kada Bogdanović dalekometnim udarcem pogađa za 0:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo tri minute igre u nastavku bile su dovoljne bordo timu da dođe do izjednačenja. Kuprešanin je centrirao u šesnaesterac gostiju, a lopta prelijeće Husrefa Musemića i odbrambene igrače Partizana, te dolazi do kapitena Sarajeva Bobana Božovića koji se dobro snalazi i trese mrežu Omerovića za 1:1.

Kada se činilo da će jedanaesterci odlučiti o tome koja će ekipa ostati bez bodova u ovom meču, deset minuta prije kraja Partizan dolazi do pobjedonosnog pogotka. Bogdanović je ovog puta u lozi asistenta, a Đurđević koristi grešku Nedića i matira Lugušića za konačnih 1:2.