Beograd

1:1

3:5

NAKON PENALA

Trijumf nad Hajdukom u prethodnom kolu dao je krila fudbalerima Sarajeva koji su u Beograd otputovali sa željom da osvoje barem jedan bod. S druge strane, ekipa Partizana je otvorila prvenstvo lošije nego se očekivalo, pa su crno-bijeli duel sa Sarajevom dočekali sa dva vezana poraza, te im je ovo bila idealna prilika da se iskupe za lošu seriju rezultata.

Meč je odlično počeo za Partizan, jer je već u 9. minuti Milko Đurovski iskoristio centaršut Vujačića i iz neposredne blizine matirao Vukadina za veliko slavlje 20.000 prisutnih navijača. Novi problem za trenera Džemaludina Mušovića stigao je 20 minuta kasnije kada je odbrambeni fudbaler domaćih Kolb nesmotreno startovao i teško povrijedio Ismeta Mulavdića, koji je zbog loma noge morao napustiti teren, te je kolima hitne pomoći prebačen u beogradsku bolnicu.

Nakon šoka zbog povrede saigrača, fudbaleri Sarajeva su u drugom poluvremenu iskoristili nemoć svog protivnika, te zaigrali mnogo ofanzivnije. Napade gostujućeg tima nakratko je u 60. minuti prekinuo nestanak struje na stadionu JNA, koji je 15 minuta bio u potpunom mraku. Kada je kvar otklonjen, a utakmica nastavljena, Sarajevo je ponovo uspostavilo inicijativu, a kao plod takve igre u 77. minuti je stigao izjednačujući pogodak. Dane Kuprešanin je izveo slobodan udarac, a odbijenu loptu sa desetak metara u Omerovićevu mrežu pospremio Boban Božović za 1:1. Samo nekoliko minuta kasnije, Božović je mogao donijeti i potpuni preokret svom timu, ali se spetljao u dobroj situaciji.

Nakon regularnih 90 minuta, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Sigurni sa bijele tačke bili su Nedić, Kuprešanin, Raičković, Božović i Vuleta za Sarajevo, dok su s druge strane precizni bili Petrić, Kolb i Milojević. Tragičar domaćeg tima bio je desni bek Stanojković čiji je udarac sa bijele tačke zaustavio golman Sarajeva, Vukadin i tako omogućio svom timu da ostvari zacrtani cilj i na stadionu JNA osvoji jedan bod.