Sarajevo

Sarajevo

1:0

Izvještaj

Nakon što je u prva dva kola doživjelo poraze, Sarajevo se uoči meča trećeg kola sa Splićanima našlo pred imperativom pobjede. Pred oko 5.000 gledalaca mladi tim Sarajeva je upotpunosti nadigrao goste i zasluženo stigao do pobjede.

Trenutak odluke dogodio se već u 31. minuti kada se 18-godišnji centarfor Goran Kovačević odlično snašao u jednoj polušansi i preciznim udarcem matirao nemoćnog Pudara za 1:0. Sarajevo je i nakon vodstva nastavilo sa napadima, pokušavajući doći do drugog gola, ali u tome nije uspjelo.

S druge strane, gosti iz Splita su se probudili tek u samom finišu utakmice, ali im to nije bilo dovoljno da utakmicu odvedu u jedanaesterce. Najbolje prilike propustili su Alen Bokšić u 77. minuti, te Nenad Gračan četiri minute prije kraja, ali se rezultat nije mijenjao, te je Sarajevo ubilježilo prvu pobjeud u sezoni.