1987/88 | Prva savezna liga | 33. kolo
08.06.1988. | 17:00
Koševo | Posjeta: 15.000

2:2

Pretposljednje kolo sezone 1987/88. donijelo je duel Sarajeva i Partizana na Koševu. Ovaj meč je bio od velike važnosti za oba tima, obzirom da je Sarajevo tražilo priliku da osvajanjem bodova i teoretski osigura opstanak u Ligi, a gosti iz Beograda su željeli pobjedu kojom bi ostali u utrci za šampionski naslov sa Crvenom zvezdom.

Važnost utakmice je očito utjecala na fudbalere oba tima, a nervoza se osjetila od samog starta, pa je tako već u 5. minuti sudija Cvetkovski bio primoran da pokaže crveni karton. Nakon jednog oštrog starta Milaka, stvorila se gužva na terenu u kojoj je nesportski reagovao half gostiju Vermezović, kojem skopski sudija pokazuje put u svlačionicu.

Za razliku od prvog poluvreena, koje nije ponudilo mnogo toga, nastavak utakmice je donio uzbuđenja pred oba gola. Sarajevo je odlično otvorilo drugo poluvrijeme, te nakon tri minute igre stiglo do vodstva. Boban Božović je nakon kombinacije sa Kuprešaninom, šutirao sa ivice šesnaesterca. Njegov udarac samo na kratko zaustavlja Đukanović, a njegov poklon koristi Dragan Jakovljević i pogađa za veliko slavlje na sjevernoj tribini. Vodeći gol je dao krila domaćim igračima koji su stvorili još nekoliko izglednih šansi, te u 79. minuti došli do novog gola. Jakovljević je ovog puta u ulozi asistenta, a njegov dubinski pas koristi Dane Kuprešanin koji oštrim udarcem iskosa trese mrežu gostiju za 2:0.

Činilo se u tom trenutku da je pitanje poibjednika riješeno, ali su crno-bijeli sa dva brza gola Liua u 83. i Batrovića u 85. minuti stigli do boda. Bio je to rezultat kojim su na kraju bili zadovoljniji domaći fudbaleri, obzirom da je Sarajevo ovim bodom osiguralo opstanak u Prvoj ligi, dok su s druge strane gosti izgubili korak na tabeli za liderom Crvenom zvezdom.