1987/88 | Prva savezna liga | 27. kolo
01.05.1988. | 16:30
Koševo | Posjeta: 3.000

3:0

Sarajevo je na Koševu dočekalo tim Osijeka koji se nalazio dvije pozicije ispod na tabeli, pa se očekivala važna pobjeda u borbi za opstanak u Prvoj ligi. Trener bordo tima, Denijal Pirić je tako i postavio igru, a Sarajevo je već nakon 13 minuta igre imalo veliku prednost.

Igrao se šesti minut susreta kada je Dragan Jakovljević najprije izborio, a potom uspješno realizovao najstrožiju kaznu za vodstvo Sarajeva od 1:0. Samo sedam minuta kasnije, Boban Božović se najbolje snalazi u gužvi u šesnaestercu i prizemnim udarcem vara golmana gostiju Bilića za 2:0. I pored visokog vodstva, Sarajevo je nastavilo sa napadima, a sve dileme oko pobjednika riješene su u 59. minuti. Jakovljević se najprije oslobodio dvojice svojih čuvara, a potom prebacio loptu do Koprivice čiji centaršut u gol sprovodi Bernard Barnjak za konačnih 3:0.