1987/88 | Prva savezna liga | 23. kolo
10.04.1988. | 16:30
Koševo | Posjeta: 5.000

2:1

Važnost meča u borbi za opstanak, za oba tima je bila ogromna, a Zeničani su na Koševo stigli sa svojim velikim pojačanjem. Naime, trener Skoblar je upravo od ove utakmice mogao računati na sjajnog golmana Mladena Praliju, koji je na Bilino polje stigao iz njemačkog HSV-a, ali je upravo on na svom debiju bio tragičar utakmice.

Nakon što prvih pola sata utakmice nije ponudilo veća uzbuđenja, Sarajevo je iznenada povelo u 33. minuti. Nermin Vazda je šutirao sa 40 metara, bio je to poprilično slab šut, lopta je putovala po zemlji, a odbrambeni fudbaleri Čelika su pustili loptu svom golmanu, očekujući da je on pokupi. Umjesto da uzme loptu u ruke, Pralija je krenuo na nju, zamahnuo snažno s namjerom da je izbije prema sredini terena, ali je promašio čitavu loptu, te mu je ona prošla ispod noge i završila u mreži.

Primljeni gol šokirao je goste, koji su se tek nakon odmora uspjeli skoncentrisati i zaigrati dosta bolje. Kao plod takve igre stigao je izjednačujući pogodak u 60. minuti, kada nakon kornera Fileša lopta prelijeće Envera Lugušića i dolazi do usamljenog Đurđevića koji pogađa za 1:1 i veliko slavlje gostujućih navijača. Samo par minuta kasnije, Sarajevo je zaprijetilo preko Miloša Nedića, ali on iz povoljne pozicije šutira snažno preko gola.

Prijelomni trenutak dogodio se u 75. minuti, kada sudija Jokić pokazuje crveni karton Nestoroviću iz Čelika, te su se Zeničani u posljednjih 15 minuta odlučili na odbranu svog gola. Iz totalne ofanzive Sarajeva koja je potom uslijedila, stigao je i pobjednički pogodak, četiri minute prije kraja utakmice. Jakovljević je centrirao sa desne strane, a Miloš Nedić snažnim udarcem glavom matirao Praliju i donio trijumf svom timu za prodor prema sredini tabele.