1987/88 | Prva savezna liga | 19. kolo
13.03.1988. | 15:00
Koševo | Posjeta: 15.000

2:0

Oba sarajevska rivala dočekala su ovaj meč u donjem dijelu tabele, a tim sa Koševa nakon remija sa Slobodom u prethodnom kolu, nije smio ni pomisliti na novi kiks. Sarajevo je tako već od samog starta krenulo ofanzivno sa željom da što prije stigne do vodećeg pogotka, a na njega su domaći navijači čekali samo 100 sekundi. Dugo je lopta kružila po šesnaestercu gostiju, u razmaku od samo nekoliko sekundi šutirali su Božović, Jakovljević i Vukičević, a nakon što se lopta od udarca ovog posljednjeg odbila od stativu, najprisebniji je bio Bernard Barnjak koji pogađa za 1:0.

Uprkos ranom vodstvu, fudbaleri u bordo dresovima su nastavili sa pritiskom, pa je tako Radeljaš u 8. minuti propustio izglednu priliku, da bi u 19. minuti dio tribina ofarban u bordo boju ponovo slavio. Sjajan pas Slaviše Vukičevića, efektnim lob udarcem u gol je pretvorio Božović i to je bilo 2:0.

U prvih 45 minuta, na terenu je praktično postojao samo jedan tim, a ni visoko vodstvo nije usporilo fudbalere Sarajeva koji su do odlaska na odmor prijetili preko Jakovljevića i Janjoša, ali se rezultat nije mijenjao.

Tek u nastavku igre bude se i gosti, koji u prvih deset minuta igre prijete preko Sliškovića i Ćurića, ali je u oba navrata Lugušić bio siguran. Moglo je i Sarajevo u nastavku povećati prednost, ali pokušaji Božovića iz 55. i Vukičevića iz 61. minute nisu pronašli put do Škrbine mreže, pa je meč završen zasluženom pobjedom domaćeg tima.