1987/88 | Kup Maršala Tita | Četvrtfinale
09.12.1987. | 13:00
Koševo | Posjeta: 1.000

1:0

Prvi meč ova dva tima, odigran u Skoplju, završio je trijumfom Vardara od 2:0, što je značilo da je pred fudbalerima bordo tima težak zadatak. Loši vremenski uvjeti i teren prekriven snijegom dodatno su otežavali posao domaćim igračima. Sarajevo je ipak odlično otvorilo susret. Igrao se 12. minut kada je Dragan Jakovljević iskoristio jedan centaršut i sa 5 metara savladao Groševa za 1:0.

Nakon vodstva Sarajeva uslijedio je period mirnije igre, pa se na odmor otišlo s rezultatom iz 12. minute. Prvo uzbuđenje u nastavku igre viđeno je pred Lugušićevim golom. Milak Nihad je u 62. minuti igrao rukom na svojoj gol-liniji, a novopazarski sudja Abdulahu pokazuje na bijelu tačku. Jedanaesterac je izveo Janevski, ali je bio neprecizan. Promašeni penal je dao krila fudbalerima Sarajeva koji su krenuli po drugi gol. Uslijedila je opsada gola Groševa, ali prilike Jakovljevića, Vukičevića, Gluhačevića, Nedića i Kapetanovića su ostale neiskorištene, te se Vardar sa ukupnih 2:1 plasirao u polufinale.