1987/88 | Kup Maršala Tita | Osmina finala
20.08.1987. | 19:00
Koševo | Posjeta: 4.000

2:2

Jak pljusak koji je pao nakon samog početka utakmice nakvasio je teren koševskog stadiona, ali je i pored dosta teških uslova viđen dobar fudbal. Oba timu su već od samog starta utakmice krenula otvoreno sa željom da postignu pogodak, što je rezultiralo time da je oko 4.500 prisutnih gledalaca već u prvih pola sata igre vidjelo tri pogotka.

Prvi u vodstvo su došli gosti iz Splita. Igrao se 12. minut kada je Bursać iskoristio lošu reakciju domaće odbrane nakon jednog kornera i pogodio za 0:1. Sarajevo se ipak brzo vraća u utakmicu, te u 26. minuti stiže do izjednačenja. Zeljko Pustivuk je preciznim centaršutem pronašao Slavišu Vukičevića koji se dobro snalazi i pogađa donji desni ugao Pudarovog gola. Slavlje na tribinama nije dugo trajalo, obzirom da samo pet minuta kasnije Hajduk dolazi do novog vodstva kada Ademović udarcem glavom matira Lugušića.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a bordo tim je u nastavku krenuo na sve ili ništa, a kruna svih napora stigla je u 78. minuti kada Miloš Nedić topovskim udarcem sa preko 30 metara trese gostujuću mrežu za konačnih 2:2. Iako se činilo da to na kraju neće biti dovoljno za prolazak Sarajeva među osam najboljih ekipa u Kupu, izabranici Denijala Pirića su u revanš susretu u Splitu slavili sa 2:1 i tako ostvarili plasman u četvrtfinale.