Sarajevo

Sarajevo

4:0

Izvještaj

Izabranici Denijala Pirića su napokon odigrali po mjeri svojih navijača, a ofanzivna igra od samog starta isplatila se već nakon tri minute igre. Vladimir Petković je sjajnim centaršutem lobovao gostujućeg golmana, a sve je to dobro ispratio Vukičević Slaviša kojem nije bilo tesko da glavom pogodi praznu mrežu Prištine za 1:0. Uprkos ranom vodstvu, fudbaleri u bordo dresovima nisu posustajali, nego su do odlaska na odmor postigli još dva pogotka.

Najprije je u 33. minuti Dragan Jakovljević sjajno primio jedan dubinski pas Srđana Bajića i pogodio za 2:0, da bi u samom finišu prvog poluvremena isti igrač najprije izborio, a potom i uspješno realizovao penal za 3:0.

Nastavak susreta donio je nešto mirniju igru, a pet minuta prije kraja susreta, publika je vidjela još jedan pogodak. Željko Pustivuk je nakon lijepog prodora oboren u šesnaestercu gostiju, pa sudija Roganović još jednom pokazuje na bijelu tačku. Ulogu izvođača još jednom je na sebe preuzeo Jakovljević, ali njegov udarac zaustavlja rezervni golman gostiju Pačarada. Međutim, sudija iz Zrenjanina je ocijenio da je Pačarada napustio liniju prije Jakovljevićevog šuta, te je ponovio izvođenje jedanaesterca, a ovog puta je golgeter Sarajeva bio siguran i pogodio za konačnih 4:0.