Sarajevo

Sarajevo

2:2

Izvještaj

Sarajevo je u sklopu 12. kola dočekalo na svom terenu splitski Hajduk. Bordo tim je nakon lošeg starta promijenio trenera, pa je Denijal Pirić u prvih pet mečeva ostvario tri pobjede, te tako probudio ekipu iz letargije.

Pirićev tim je meč otvorio na sjajan način. Igrao se 8. minut kada Zijad Švrakić glavom trese mrežu golmana Pralije i dovodi Sarajevo u vodstvo od 1:0. Samo 15 minuta kasnije, Sarajevo je moglo povećati prednost, ali Jakovljević iz neposredne blizine pogađa stativu. Kazna za propuštenu šansu stigla je u 31. minuti, kada Adamović donosi izjednačenje svom timu, pa se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Hajduk je u nastavku zaigrao mnogo ofanzivnije, a takav pristup im se isplatio već u 50. minuti kada Andrijašević pogađa za potpuni preokret. Sarajevo se brzo budi iz šoka, a u 57. minuti ponovo se trese okvir gola Splićana. Stativu je ovog puta sa nekoliko metara pogodio Haris Jaganjac. Kako je vrijeme odmicalo činilo se da će oba boda put Poljuda, a onda u 85. minuti bordo tim stiže do izjednačenja. Srđan Bajić je izveo korner, a najviši u skoku je Dejan Raičković koji glavom matira Praliju za konačnih 2:2.