1986/87 | Prva savezna liga | 10. kolo
12.10.1986. | 16:00
Koševo | Posjeta: 5.000

1:0

Sarajevo je u novu sezonu ušlo veoma loše, a nakon što u prvih šest kola nije ostvarilo nijednu pobjedu, došlo je do smjene na klupi. Boška Antića je naslijedio Denijal Pirić koji je u prve tri utakmice na klupi bordo tima ostvario dvije pobjede, te je Sarajevo u dobroj atmosferi dočekalo susret 10. kola i gostovanje Vardara na Koševu.

Uprkos prohladnom vremenu, na tribinama olimpijskog stadiona se okupilo više od 5.000 gledalaca koji su već u sedmoj minuti imali razloga za slavlje. Slaviša Vukičević je šutirao sa dvadesetak metara i iskoristio slabu reakciju gostujućeg golmana Lazarova, pogodivši za 1:0. U nastavku susreta uslijedila je nešto mirnija igra, a Sarajevo je zaprijetilo preko Vukičevića, ali polutka Sarajeva ne koristi šansu koju mu je pripremio Zijad Švrakić.

S minimalnom prednošću Sarajeva se otišlo na odmor, a već u prvoj minuti nastavka uslijedilo je novo uzbuđenje. Lazarov u svom šesnaestercu ruši Jakovljevića, ali beogradski sudija Milorad Vlajić pokazuje da se igra nastavi. Sarajevo je mirno privelo susret kraju, a najbolju priliku da potvrdi pobjedu propustio je još jednom Vukičević, ovog puta u 60. minuti, kada je neprecizno šutirao nakon još jednog sjajnog solo prodora Švrakića.